Atrakcje turystyczne w Bieszczadach – co robić?

Bieszczady to przepiękny, dziewiczy region Polski. Przyjeżdżając w ten niesamowity region pewnie zastanawiałeś się co robić w Bieszczadach? Poniższy tekst mówi o największych atrakcjach Bieszczad, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapraszamy do lektury!

Zalew Soliński – atrakcje dla turystów

Zalew Soliński w Bieszczadach jest dużym zbiornikiem o powierzchni 22 km², który powstał w latach 60. XX wieku, wraz z budową zapory we wsi Solina.  Akwen posiada bardzo rozwiniętą linię brzegową, pełną półwyspów i zatoczek, przez co jest rajem dla miłośników żeglarstwa. Wszyscy odwiedzający Zalew mogą podziwiać piękne widoki. Tafla zbiornika – położona na wysokości 420 m.n.p.m. jest otoczona przez łagodne i zalesione bieszczadzkie szczyty. Dookoła tego niezwykle malowniczego zalewu prowadzą liczne szlaki piesze i rowerowe, które pozwalają na podziwianie tego cudu inżynierii z różnych perspektyw.

Największym ośrodkiem znajdującym się na brzegach Jeziora Solińskiego jest uzdrowiskowa wieś Polańczyk. Znajdują się tu sanatoria, restauracje, hotele, pensjonaty oraz przystanie dla żaglówek pływających po akwenie. Miejscowość jest jednym z największych ośrodków turystycznych tej części Bieszczad, dlatego każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie. Ponadto Polańczyk jest regionalnym węzłem szlaków turystycznych, które prowadzą w różne punkty okolicznych gór. Czy może być zatem coś piękniejszego, od porannej wędrówki po górach, którą zakończymy smacznym obiadem w centrum uzdrowiska (sprawdź również naszą restaurację w Polańczyku!), po którym z kolei udamy się na rejs po zalewie? Mamy zatem nadzieję, że odpowiedzieliśmy na pytanie, co robić nad Soliną.

Pozostałe jeziora i jeziorka:

Przyjeżdżasz w Bieszczady i szukasz noclegu?

Bieszczadzka Świteź oferuje komfortowe noclegi w Bieszczadach w nowych, dobrze wyposażonych domkach do wynajęcia.

Sprawdź naszą ofertę już teraz!

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Bieszczady stanowią jedno z tych pasm górskich, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród turystów Polskich, ale też zagranicznych. Mimo tego wiele osób przyjeżdża w ten region właśnie ze względu na względny spokój i puste szlaki górskie. A to właśnie piękne szlaki Bieszczadzkie stanowią kwintesencję dzikiej przyrody i łona natury. Planując wyjazd w Bieszczady, bez względu na naszą kondycję jesteśmy w stanie zorganizować wspaniałą wędrówkę po najbardziej ekscytujących szlakach, nawet gdy w góry wybieramy się z małymi dziećmi. Wśród wszystkich szlaków wyróżniliśmy te, które charakteryzują się największą atrakcyjnością.

Gniazdo Tarnicy stanowi łakomy kąsek dla tych wszystkich, którzy planują zdobyć całą Koronę Gór Polskich. To właśnie Tarnica, będąca królową Bieszczad jest najwyższym szczytem tego pasma i liczy sobie 1346 metrów n.p.m.. Dużą zaletą zdobycia masywu Tarnicy jest bardzo szeroka możliwość dotarcia tutaj. Tarnicę możemy zdobyć szlakiem żółtym, niebieskim lub czerwonym. Oprócz Tarnicy największą popularnością cieszy się Połonina Wetlińska, która stanowi kluczowy punkt wielu wypraw w Bieszczady. To właśnie tam turyści z całej Polski zachwycają się oryginalnym ukształtowaniem roślinności i odpoczywają w jednym z najciekawszych schronisk w Polsce – Chatce Puchatka. Ze względu na swoje umiejscowienie, Połonina Wetlińska stanowi idealny punkt wycieczki z Wetliny lub Smerku. Bieszczady to miejsce, do którego warto przyjechać przynajmniej raz w życiu, chociaż ci, którzy byli tutaj raz, nie wyobrażają sobie nie wrócić tu kiedyś w przyszłości.

Inne szlaki turystyczne:

Pozostałe atrakcje

Cerkwie i Synagogi:

Muzea:

  • Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie więcej…
  • Muzeum Przyrodniczo Łowieckie w Ustrzykach Dolnych więcej…
  • Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku ,,SKANSEN” więcej…

Wyciągi narciarskie:

Inne atrakcje:

  • Bieszczadzka ciuchcia więcej…
  • Przejścia graniczne z Ukrainą, Słowacją więcej…
  • Rejsy statkiem po jeziorze Solińskim więcej…
  • Wycieczki z biurami podróży